Pokonaj 200 schodów i zobacz Gliwice z wysokości 60 metrów!
Wieża widokowa kościoła pw. Wszystkich Świętych to miejsce, które warto odwiedzić. 200 stopni i zachwycające widoki.
Wieża przy ul. Kościelnej 4 to jedyna w Gliwicach tak wysoka budowla otwarta dla turystów. Wejścia organizowane są w soboty i niedziele o godz. 16.00 i 17.00 (do końca września). Zbiórka tuż przed podanymi godzinami, przy wejściu na wieżę. Opłata 10 zł, płatne gotówką na miejscu. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który opowie historię Gliwic i kościoła. Po przejściu ponad 200 stopni, Waszym oczom ukaże się niesamowity widok na zielone Gliwice, ale nie tylko. Przy dobrej widoczności dostrzeżecie górę Świętej Anny, a także Beskid Śląski, Mały i Śląsko-Morawski.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej https://gliwice.pttk.pl/panorama-gliwic (mf)
"Link do artykułu na stronie Urzędu Miasta Gliwice ..."

